Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

TRASA ZAGRANICZNA: MONTECATINI – LUKKA – PIZA – SAN GIMINIANO - SIENA – RZYM – FLORENCJA

 

 1. dzień – Wyjazd do Włoch. Przejazd nocny.(1350 km)

 2. dzień – Przyjazd do uzdrowiska Montecatini Terme - znanego toskańskiego kurortu, którego wody termalne słyną z właściwości leczniczych. Budynki sanatoryjne i piękne centrum miasteczka utrzymane są w stylu secesyjnym, turystów zapraszają eleganckie sklepy, kawiarnie, trattorie i bary. Wspaniałym miejscem na spacer jest położona na wzgórzu Montecatini Alto, średniowieczna starówka, dostępna także kolejką linową. Kolacja i nocleg w hotelu.

 3. dzień - Po śniadaniu przejazd autokarem do Pizy: Zwiedzanie: plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium. Czas wolny – spacer po mieście. Przejazd do  Lukki. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami św. Zyty. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (100 km)

 4. dzień – Wcześnie rano wyjazd do Rzymu i Watykanu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Powrót nocleg do hotelu. Kolacja i śniadanie w tym dniu w formie suchego prowiantu.(650km)

 5. dzień – Śniadanie. Przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, dom narodzin św. Katarzyny. Dalsze zwiedzanie mista: Campo – amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami.. Przejazd do San Giminiano. To średniowieczne miasto wznosi się majestatycznie na wzgórzu z winnicami i drzewami oliwkowymi. Strome uliczki zdobią wspaniałe, główne średniowieczne budowle. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną zabudową średniowieczną. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (280km)

 6. dzien – Po śniadaniu całodzienna wyprawa do Florencji - miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii: Katedra Santa Maria del Fiore, kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie wrota” Ghibertiego. Przejście przez Piazza della Signoria na Ponte Vecchio, czyli Most Złotników do Palazzo Pitti. Czas wolny. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 7. dzień – Powrót do Polski.( 1340km).

 

Cena dla grupy: do uzgodnienia

 

Termin: do uzgodnienia

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem LUX

 • 4 noclegi w hotelu turystycznym w Montecatini Terme. : pokoje trzy- i czteroosobowe z łazienkami (dla wychowawców dwójki)

 • 4 śniadania i 4 obiadokolacje (w dniu wyjazdu do Rzymu: w formie prowiantu)

 • ubezpieczenie KL NNW

 • opiekę pilota

 • opłatę na TFG FTP – 20 zł/osoba

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów, usług przewodników miejscowych, słuchawek, wjazdów do miast, opłaty klimatycznej