Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

Trasa wycieczki: Wrocław ( Panorama Racławicka) – Berlin -  fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego -  Jezioro Niesłysz koło Swiebodzina

 

1 dzień

Wyjazd rano i przejazd do Wrocławia. Objazd miasta autokarem. Spacer po Wrocławiu. Zwiedzanie dzielnicy Ostrów Tumski:  kolegiata świętokrzyska z XIV wieku, unikatowy dwupoziomowy kościół św. Bartłomieja i św. Krzyża, zwany w XIX wieku polskim kościołem, katedra św. Jana Chrzciciela, renesansowe kamienice, Pałac Sufraganów (obecnie siedziba arcybiskupa) oraz dawny Pałac Biskupów wrocławskich (dziś siedziba Fakultetu Papieskiego Wyższego Seminarium Duchownego), „ogrody biskupie”. Zwiedzanie katedry, której początki sięgają połowy X wieku, a obecny kształt katedry pochodzi z XIV wieku. Przez Most Tumski -. przejście obok Biblioteki Ossolineum do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Na I piętrze znajduje się najbardziej reprezentacyjna sala uniwersytecka – barokowa Aula Leopoldyńska. Spacer po Rynku z Ratuszem, pomnikiem Aleksandra Fredry i malowniczymi kamieniczkami. Przejście ulicą Ruską – ulicą banków i bogatych sklepów - do placu Solnego. Po zwiedzaniu Wrocławia przejazd nad jezioro Niesłysz koło Świebodzina. Zakwaterowanie w ośrodku nad jeziorem,  obiadokolacja, zabawa z DJ-em. Nocleg.

2.dzień 

Rano po śniadaniu przejazd do Berlina.  Spacer po Berlinie, który zaczynamy na  Placu Aleksandra (Alexanderplatz), skąd idziemy w kierunku słynnej  Wieży Telewizyjnej, mijamy Kościół Mariacki i Berliński Ratusz (zwany również Czerwonym). Następnie wchodzimy w wąskie uliczki zrekonstruowanej starówki miasta - Dzielnicy Św. Mikołaja z najstarszą zachowaną świątynią. W trakcie spaceru zobaczymy m.in: Parlament Niemiecki - Reichstag, Gendarmenmarkt, aleję Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta, Operę Berlińską, Katedrę św. Jadwigi, Neue Wache, Nikolaiviertel, Katedrę Berlińską, fragmenty muru berlińskiego. Czas wolny na zakupy. Powrót na nocleg do ośrodka na  kolację, ognisko i nocleg.

3.dzień

Po śniadaniu wyjazd do Międzyrzecza - największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Niezwykłym elementem krajobrazu okolic Międzyrzecza są zagubione wśród lasów i pól żelbetowe bryły bunkrów, potężne stalowe kopuły i ciągnące się kilometrami rzędy betonowych słupów, tzw. "zębów smoka" - zapór przeciwczołgowych.  Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, które utworzone zostało w 2011 r. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna. Zwiedzanie trasą turystyczną z przewodnikiem. Powrót do domu w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia:

  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w luksusowych domkach  z łazienkami
  • wyżywienie 2 x dziennie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • bilety wstępu
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę pilota