Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

Trasa wycieczki: Poznań – Gniezno – Biskupin – Kórnik - Rogalin

 

1 dzień:

Wyjazd rano i przejazd  do Poznania -  historycznej stolicy Wielkopolski, miasta słynnych Międzynarodowych Targów. Kiedyś był to gród książęcy rozbudowany i umocniony przez pierwszych Piastów. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.  Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956. Następnie przejazd do parku Wieniawskiego i zwiedzanie Zamku Cesarskiego, przejście na Stary Rynek z renesansowym Ratuszem i "koziołkami poznańskimi", Kościół św. Stanisława (Fara), Biblioteka Raczyńskich, Teatr Polski, Galeria Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego, następnie Ostrów Tumski - zwiedzanie Katedry z grobami pierwszych władców Polski. Obiadokolacja . Nocleg w hotelu.

 

2 dzień: 

Po śniadaniu przejazd do Gniezna – zwiedzanie. Katedra - miejsce spoczynku św. Wojciecha i koronacji królów Polski, drzwi gnieźnieńskie, trumienka z relikwiami Św. Wojciecha, podziemia, wieża widokowa. Muzeum Początków Państwa Polskiego- spektakl audiowizualny. Przejazd do Biskupina. Biskupin to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Powstał w miejscu dawnej osady obronnej z przełomu epoki brązu i żelaza, zamieszkałej przez ludność kultury łużyckiej. Dziś jest najsłynniejszym obiektem polskiej archeologii, a od 1994 r. także Pomnikiem Historii. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego z przewodnikiem Powrót do hotelu na kolację integracyjną i nocleg.

 

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Kórnika. Zwiedzanie neogotyckiego Zamku z XVIII wieku - romantycznej rezydencji, która przyciąga z powodu wspaniałych wnętrz, zachowanych niemal bez zmian. Zwiedzanie Arboretrum Kórnickiego -  jednego z największych w Europie ogrodów dendrologicznych liczącym  ok. 3 tys. gatunków i odmian drzew i krzewów. Przejazd do Rogalina.  Zwiedzanie przepięknego barokowo-klasycystycznego pałacu Raczyńskich oraz parku i wozowni pochodzących z XVIII wieku. Następnie przejście pod  dęby rogalińskie - największe w Europie skupisko pomnikowych dębów (ok. 2000 ), z których najpotężniejsze mają pnie o obwodzie sięgającym 9 m. Wyjazd w drogę powrotną.

 

Świadczenia:

  • przejazd autokarem
  • 2  noclegi (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 2 x dziennie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • bilety wstępu
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę pilota