Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

Czarnogóra – 8 dni

 

Trasa wycieczki: Budva - Cetinje– Njeguši – Ulcinj - Bar –Podgorica - Zatoka Szkoderska – Boka Kotorska: Perast – Tivat- Kotor - Morača

1 dzień –  Wyjazd z Dąbrowy Górniczej o godzinie 6:00. Przejazd na nocleg w hotelu tranzytowym.

2 dzień  - Śniadanie. Przejazd do miejscowości nadmorskiej w Czarnogórze, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień –  Śniadanie, wyjazd do słynnego kurortu – Budvy, którego starówka to prawdziwy labirynt wąskich i malowniczych uliczek oraz niewielkich placów. Otaczają ją mury obronne, po których można spacerować. Połączone są one bramami, wieżami oraz średniowieczną fortecą. W południowej części znajduje się cytadela z czasów greckiej kolonizacji.  Największym kościołem w Budvie jest katedra św. Jana, z VII wieku, gdzie znajdują się ikony oraz dzieła malarzy weneckich, wraz z czczonym obrazem Matki Boskiej Budvańskiej. Przejazd do dawnej stolicy Cetinje, której główną atrakcją jest cerkiew na Ćipurze, gdzie są złożone prochy króla Czarnogóry Mikołaja I i jego małżonki oraz monastyr Narodzenia Matki Bożej. Wizyta w Njeguši, niewielkiej wiosce na zboczu masywu Lovcen, Degustacja sera i szynki Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – Po śniadaniu przejazd do Ulcinj. Jest to drugie najchętniej odwiedzane przez turystów miasto w Czarnogórze. Co roku przyciąga do siebie swoim unikalnym, nieco orientalnym charakterem. Bliskość granicy z Albanią sprawia, że Ulcinj ze swoimi meczetami jest bardzo egzotycznym zakątkiem. Na ulicach często słychać język albański, bowiem większość mieszkańców to Albańczycy. Przejazd w kierunku  głównego portu Czarnogóry – Baru, zwiedzanie starej, zabytkowej części miasta – Stari Bar. Po drodze krótki postój w miejscu ze wspaniałym widokiem na wyspę-hotel – święty Stefan. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – Śniadanie, wyjazd do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, Mimo iż stolica nie obfituje w zabytkową zabudowę, można tu zobaczyć wąskie uliczki, które uchowały się przed zniszczeniem podczas wojny. Znajdują się one w Stara Varos, najstarszej części miasta. Dużą ozdobą tej muzułmańskiej dzielnicy jest także wieża zegarowa – Sahat kula z XVIII wieku. Spacer uliczkami Stara Varoš. Przejazd do Vranjina, rejs po jeziorze Szkoderskim. Podczas rejsu, w przerwie, czas wolny na plaży z restauracją rybną. Rejs powrotny do miejscowości Vranijna. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień Śniadanie, wyjazd w kierunku Boki Kotorskiej, niezwykle malowniczej zatoki. Przyjazd do Kotoru - najbardziej znanego miasta w Czarnogórze. Ta otoczona z trzech stron górami miejscowość, jest jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych osad w południowo – wschodniej Europie. Miasto jest pełne wąskich, krętych uliczek, nieregularnych placów oraz licznych świątyń, kościołów i pałaców. Cały miejski układ w Kotorze, pochodzi z czasów średniowiecza, a samo Stare Miasto zostało w 1979 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdziemy zabudowę z wyraźnymi wpływami stylu romańskiego, gotyckiego, renesansu i baroku. Następnie wypłynięcie w rejs po Boce Kotorskiej, zwiedzanie wyspy-muzeum Matki Boskiej ze Skał. Przepłynięcie do malowniczej miejscowości Perast. Dalszy rejs do Tivatu zwanego „Portem Montenegro” – spacer po najbardziej luksusowym porcie czarnogórskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - Po śniadaniu wycieczka do kontynentalnej części Czarnogóry – krainy gór, wodospadów rzek i jezior. Przejazd kanionem rzeki Morača. Wizyta w monasterze Morača, jednym z najpiękniejszych średniowiecznych klasztorów. Przejazd na nocleg tranzytowy.

8 dzień – Wczesne śniadanie. Powrót do Dąbrowy w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin: 21-28.09.2024                   Cena: 2060zł

                                                                                 

 Świadczenia:

  • przejazd autokarem
  • 7 noclegów w hotelach( 2 noclegi tranzytowe i 5 noclegów na wybrzeżu czarnogórskim) , pokoje z łazienkami
  • wyżywienie 7 x   śniadanie i 5 x obiadokolacja
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opłatę na TFG
  • opiekę pilota
  • Turystyczny i Pomocowy Fundusz Gwarancyjny 20zł

Płatne na miejscu: wstępy, słuchawki, taksa klimatyczna: ok 100€

 

14 stare-miasto-budvy_1031420 1
14 stare-miasto-budvy_1031420 1
14 z wyspa-swiety-stefan-
14 z wyspa-swiety-stefan-
22 cetinje-monastery-495905
22 cetinje-monastery-495905
25 njegusi
25 njegusi
26 jezioro-szkoderskie-zamek-grmozur-1500x800
26 jezioro-szkoderskie-zamek-grmozur-1500x800
Plaża w Ulcinju
Plaża w Ulcinju
30 bar
30 bar
42 kotor
42 kotor