Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

 

Atrakcje turystyczne: Wrocław ( Panorama Racławicka) – Jezioro Niesłysz koło Swiebodzina– ognisko nad jeziorem - grzybobranie.

1 DZIEŃ

Wyjazd rano i przejazd do Wrocławia. Objazd miasta autokarem.

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, gdzie można podziwiać wielkie malowidło (15x114m), upamiętniające setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięskiej bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 pod Racławicami przez wojska powstańcze pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki (1746-1817) - z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Następnie spacer po Wrocławiu od pomnika Jana XXIII, który jest jednym z symboli miasta. Zwiedzanie dzielnicy Ostrów Tumski:  kolegiata świętokrzyska, powstała w końcu XIV wieku, unikatowy dwupoziomowy kościół p.w. św. Bartłomieja i św. Krzyża, zwany w XIX wieku polskim kościołem, katedra p.w. św. Jana Chrzciciela, renesansowe kamienice, Pałac Sufraganów (obecnie siedziba arcybiskupa) oraz dawny Pałac Biskupów wrocławskich (dziś siedziba Fakultetu Papieskiego Wyższego Seminarium Duchownego), „ogrody biskupie”. Zwiedzanie katedry, której początki sięgają połowy X wieku, a obecny kształt katedry pochodzi z XIV wieku. Przez Most Tumski - spacer wśród kwiatów i zieleni Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, wspaniałej enklawy przyrody, powstałej w 1811 roku. Przejście obok Biblioteki Ossolineum do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Na I piętrze znajduje się najbardziej reprezentacyjna sala uniwersytecka – barokowa Aula Leopoldyńska. Spacer po Rynku z Ratuszem, pomnikiem Aleksandra Fredry i malowniczymi kamieniczkami. Przejście ulicą Ruską – ulicą banków i bogatych sklepów - do placu Solnego. Po zwiedzaniu Wrocławia przejazd nad jezioro Niesłysz koło Świebodzina. Zakwaterowanie w ośrodku nad jeziorem, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ

Rano po śniadaniu przejazd do Lichenia. Bazylika licheńska została zbudowana w ciągu dziesięciu lat (1994-2004) w szczerym polu. Jest największym kościołem w Polsce, siódmą bazyliką w Europie i jedenastą na świecie. Jej poświęcenia dokonał 7 VI 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II. Episkopat Polski w marcu 2000 roku zadecydował, że świątynia ta jest Wotum Kościoła Katolickiego na Wielki Jubileusz Narodzenia Chrystusa. W ołtarzu głównym znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Licheńskiej. Słynący z cudów wizerunek Matki Bożej Licheńskiej znajduje się w głównym ołtarzu bazyliki mniejszej w Licheniu Starym. Jest to olejna kopia obrazu Matki Bożej z Rokitna Wielkopolskiego. Namalowany został w drugiej połowie XVIII w. Nieznany z imienia i nazwiska artysta na cienkiej, modrzewiowej desce przedstawił pełną smutku Najświętszą Maryję Pannę. 15 sierpnia 1967 roku przedstawiciele Episkopatu Polski, na czele z Prymasem Tysiąclecia ks. kardynałem Stefanem Wyszyńskim, uroczyście koronowali obraz koronami papieskimi. Fakt ten uważa się za pośrednie uznanie objawień przez władzę kościelną. 12 czerwca 2004 roku, podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abpa Józefa Kowalczyka, przy udziale kilkudziesięciu tysięcy wiernych biskupi polscy poświęcili świątynię. 2 lipca 2006 roku do bazyliki wprowadzono Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej.

Po południu powrót do ośrodka na  kolację, ognisko i nocleg.

 

3 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do pięknych lasów lubuskich na grzybobranie. Powrót do domu w późnych godzinach wieczornych.

 

Terminy: od 01.09 do 20.10.

Cena: do uzgodnienia

 

CENA OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w ośrodku wczasowym nad jeziorem Niesłysz w drewnianych komfortowych domkach z łazienkami, TV, wyposażoną kuchnią
  • wyżywienie 2 x dziennie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • opiekę pilota i przewodnika
  • opiekę duszpasterską

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Panorama Racławicka: 25 zł, wjazd na punkt widokowy w Licheniu: 5 zł